TAHİNCİOĞLU HOLDİNG

Tahincioğlu Holding'in temeli, Tahincioğlu ailesinin 1927 yılında Mardin'de tahin üretimine başlamasıyla atıldı. Aile Mardin'deki ilk faaliyetlerini geliştirerek Diyarbakır'da ve daha sonra da İstanbul'da devam ettirdi. Tahincioğlu Holding bugün gayrimenkul geliştirme, inşaat, tarım, hizmet, üretim, enerji ve bilişim teknolojisi sektörlerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Tahincioğlu ailesi, 1927'den bugüne çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdi. Bu çeşitliliği ve büyümeye uygun bir örgütlemeyi, koordinasyon, kontrol ve denetim fonksiyonlarını barındıran ilkeli kurumsal yönetim desteğiyle korumak ve geliştirmek adına 1993 yılında yeniden yapılanarak Tahincioğlu Holding'i kurdu ve tüm alanlarını Holding çatısı altında topladı.
Tahincioğlu Holding, bugüne kadar aralarında Cadburry Schweppes, Warnet Lambert, Cargill, Rallston Purina, Chupa-Chupps, Lawson Mardon ve Raffles Group'un (Swissotel) da bulunduğu dünyanın önde gelen birçok şirketiyle ortaklık kurdu ve stratejik işbirliği yaptı. Daha sonra Kent Gıda'nın Cadburry Schweppes'e tamamen satılması ile grup, faaliyet göstermekte olduğu gayrimenkul geliştirme, inşaat, üretim, enerji ve hizmet sektörlerine odaklanmıştır.